انواع آلومینیوم کامپوزیت بر حسب پوشش سطح ورق

دانستنی های پانل کامپوزیت در نمای کامپوزیت
تیر ۱۴, ۱۳۹۵
نکاتی در طراحی نمای ساختمان
تیر ۲۱, ۱۳۹۵

انواع آلومینیوم کامپوزیت بر حسب پوشش سطح ورق

رنگ روی سطح ورق هایی که در نمای آلومینیوم کامپوزیت استفاده میشود با فناوری های متفاوتی بر حسب محل نصب و نوع کاربرد اجرا میشود که به صورت زیر است :


-ورق آلومینیوم کامپوزیت
پلی استر پرمیوم باند : ساده ترین روش اجرای رنگ روی ورق های نمای کامپوزیت است که رنگ بدون هرگونه لایه محافظ روی لایه آلمینیوم اجرا میشود این ورق ها در برابر شرایط جوی قلیایی یا اسیدی بسیار آسیب پذیر است و هیچگونه ضمانتی برای حفظ کیفیت آن در نمای ساختمان وجود ندارد و به طور کلی استفاده از آن در نمای خارجی تخلف می باشد و برای دکوراسیون داخلی به صرفه و مناسب است.
– ورق آلومینیوم کامپوزیت
پوشش محافظ پلی وینیل دین فلوراید پرمیوم باند : نوعی رزین میباشد این رزین به دلیل وجود لایه پلیمری و همچنین عنصر فلوئور باعث محافظت رنگ سطح ورق مورد استفاده در نمای کامپوزیت و دوام و پایداری آن در مقابل شرایط نامساعد جوی، اشعه ماوراء بنفش و شرایط اسیدی و قلیایی به طور کاملاً قابل اعتماد حداقل تا ۲۰ سال می گردد.
رنگی که با این رزین روی سطح ورق اجرا می گردد به طور مستقیم بر روی آلومینیوم اجرا نمی شود و قبل از آن یک لایه رنگ آستر از نوع پلی اورتان روی آلومینیوم اجرا شده سپس لایه رنگ اضافه می شود. بنابراین ورق ها دارای ۲ لایه رنگ می باشند.
-ورق آلومینیوم کامپوزیت
پوشش Nano-PVDF پرمیوم باند : همانند پوشش رزین پیشین اجرا میشود یا این تفاوت که لایه سوم هم روی رزین اجرا میشود که از لحاظ ساختار مولکولی با رزین های عادی متفاوت است.به صورتی که فاصله مولکولی توسط فناوری نانو به کمتر از ۹-۱۰ می رسد که این ویژگی باعث عدم جذب آلودگی های محیطی از قبیل گردوغبار و ذرات روغنی معلق در فضا می گردد.
این نوع ورق ها که در نمای کامپوزیت به کار میروند برای اولین بار توسط شرکت پرمیوم باند در کشورمان ایران عرضه شده و به طور گسترده در حال استفاده است. این ورق علاوه برضمانت های کیفی عادی دارای ضمانت تمیز کاری نیز می باشد.

Premium bond

Premium bond