بیشترین استفاده از ورق آلومینیوم کامپوزیت
مرداد ۲۴, ۱۳۹۶
آب بندی و پرکردن درزها (درزبندی)
شهریور ۱۴, ۱۳۹۶

بازسازی ساختمان

هر ساختمانی بعد از مدتی دچار فرسودگی می شود و نیاز به بازسازی ساختمان و نوسازی دارد، گاهی این فرسودگی شدید تر می نماید و لازم به تغییر و بازسازی همه اجزای ساختمان اعم از نمای خارجی ساختمان ، کابینت آشپزخانه، درها ، نمای داخلی ساختمان و غیره… را شامل میشود.

بازسازی ساختمان نیز مانند دکوراسیون داخلی که هم خانواده و جدای ناپذیر از هم هستند در کلیه ساختمان ها از نظر کاربردی مانند: مسکونی – اداری – تجاری – بهداشتی – درمانی و … را شامل می شود.

معمولا در یک پروژه، بازسازی ساختمان و دکوراسیون داخلی که رویه ی نهایی پروژه میباشد در هم تنیده هستند و لازم و ملزوم هم میباشند . بازسازی ساختمان در مراحل نخست انجام میپذیرد و پایه ای میشود برای اتفاقات زیبای دکوری که کار را نهایی و به اتمام میرساند .

نکات مهم در بازسازی ساختمان

نکات و موارد مهم بسیار در باب بازسازی ساختمان وجو دارد اما شاید مهم ترین نکات در این مقوله انتخاب مصالح مصرفی مناسب و به روز شامل ( متریال های قابل استفاده برای نما خارجی ساختمان از قبیل کامپوزیت ) و همچنین استفاده از استاد کاران مجرب و کارکشته میباشد که هردو عامل بسیار در کیفیت کار نهایی تاثیر گذار میباشند .

هر هدفی برای رسیدن به مقصد خود نیازمند نقشه راه میباشد در مقوله بازسازی ساختمان و دکوراسیون داخلی نیز این نکته بسایر مهم میباشد که قبل از شروع عملیات اجرایی نقشه راه تعیین و مشخص شده باشد تا بعد از اتمام پروژه همه خواستها به خوبی برآورده شده باشد و افسوس بعد اجرا باقی نمانده باشد.

این نقشه راه و طرح در قالب شفاهی ( کارگاهی ) و به صورت نقشه دو بعدی ( پلان – نما – مقاطع ) و سه بعدی قابل ارایه میباشد و نقش بسازیی در رسیدن به هدف پروژه ایفا میکند .

هزینه و بودجه ی بازسازی ساختمان یکی دیگر از موارد مهم تاثیر گذار در روند اجرای پروژه میباشد . طراح و مهندس ساختمان با توجه به بودجه موجود کارفرما باید طرح و نقشه مناسب ارایه دهد که در اواسط پروژه به مشکل جدی مالی برخورد نکند و در نهایت با توجه به مقدار بودجه مناسب ترین کار انجام و به ثمر نشیند.

امروزه به طور مثال در تهران ،  مشهد و شهرهای بزرگ که دیگر جا و گنجایش ساختمان سازی را ندارند ، موضوع بازسازی اهمیت بیشتری پیدا کرده و مقرون به صرفه تر میباشد .

یکی از بهترین و بروز ترین متریال های صنعت ساختمان در امر بازسازی نمای داخلی و خارجی ساختمان ها استفاده از ورق آلومینیوم کامپوزیت می باشد ، که کارخانه بزرگ پرمیوم باند ، توانسته با تولید ورق های کامپوزیت ضد حریق و داشتن بیشترین تنوع رنگی در بین برند های موجود در بازار نقش بسیاری زیادی را ایفا کند .

همچنین ورق های کامپوزیت اینتریور پرمیوم باند یکی از محصولات جدید این کارخانه می باشد که جایگزین بسیار مناسب کاغذ دیواری و سایر متریال های نمای داخلی و دکوراسیون داخلی می باشد .