طراحی و کاربرد خلاقانه آلومینیوم کامپوزیت

آلومینیوم کامپوزیت پانل با روکش نانو
مرداد ۱۵, ۱۳۹۶
بیشترین استفاده از ورق آلومینیوم کامپوزیت
مرداد ۲۴, ۱۳۹۶

طراحی و کاربرد خلاقانه آلومینیوم کامپوزیت

از آنجایی که آلومینیوم کامپوزیت یک متریال کم وزن، زیبا و با دوام است کاربرد آن در انواع سازه ها روز به روز در حال گسترش است.

به دلیل نصب راحت این ورقه ها و قابلیت انعطاف پذیری آن، کاربرد آن در کنار متریال هایی که انعطاف پذیری کمتری دارند توصیه می شود. همچنین به دلیل وزن سبک می تواند در کنار متریال های وزن بالا به بالانس وزن سازه کمک کند که از این جهت مورد توجه معماران است.

آلومینیوم کامپوزیت عمدتا برای روکش فلزی و یا پارتیشن های خارجی و داخلی، سقف های کاذب، نشانه ها، پوشش های ماشین، ساخت و ساز مخزن و غیره استفاده می شود. کاربرد های ACP محدود به قسمت های خارجی ساختمان نیست، بلکه می توانند در هر نوع پوشش، مانند پارتیشن، سقف کاذب و غیره استفاده شود.

همچنین استفاده از آن در کنار کاشی و سرامیک برای عایق بندی نما در برابر رطوبت اخیرا مورد توجه معماران بوده است. آلومینیوم کامپوزیت به عنوان یک ماده سبک وزن اما بسیار محکم در ساخت و ساز، به ویژه برای سازه های موقت مانند غرفه های تجاری و دیگر کاربرد های غیر دائمی استفاده می شود.

اخیرا نیز بعنوان یک ماده پرکاربرد در هنر عکاسی با طرح عریض برای ساخت پس زمینه، اغلب با استفاده از فرآیند اکریلیک مانند دیاسک یا سایر تکنیک های نصب ، به کار گرفته شده است. مواد ACPدر ساختارهای مشهور مانند Spaceship Earth، باغ گیاه شناسی VanDusen، شاخه Leipzig از کتابخانه ملی آلمان استفاده شده است.

 این سازه ها از هزینه، دوام و کارایی خود استفاده بهینه ازآلومینیوم کامپوزیت را به تصویر کشیده اند. انعطاف پذیری آن، وزن کم و فرمول بندی آسان و پردازش اجازه می دهد تا طراحی نوآورانه با همگام با افزایش استحکام و دوام در خدمت سازندگان و معماران قرار گیرد.