تصاویر مدل نمای آلومینیوم کامپوزیت با طراحی مدرن و لوکس

کامپوزیت چیست؟
مهر ۶, ۱۳۹۵
دکوراسیون داخلی
مهر ۸, ۱۳۹۵

تصاویر مدل نمای آلومینیوم کامپوزیت با طراحی مدرن و لوکس

ایرانیان دارای سابقه ای دیرینه در امر نماسازی برای ساختمان ها هستند و در طول تاریخ از گچ بری و آهک بری گرفته تا انواع کاشی و آجر و… برای نماسازی استفاده کرده اند. اما امروزه ایجاد نماهایی با مصالح و شیوه های اجرایی متفاوت و متنوع به صورتی جدی تر دنبال می شود. در این مطلب با تصاویر مدل نمای کامپوزیت با طراحی مدرن و لوکس آن آشنا می شویم.

مدل های مدرن و لوکس نمای کامپوزیت

از زمانی که زیبایی ظاهری و آرامش، آسایش، ایمنی و صرفه جویی در مصرف انرژی برای ساختمان ها مد نظر قرار گرفت، هر نوع نمایی با هر نوع مصالح ساختمانی و با هر هزینه ای که ساخته شود، باید به طور کاملا صحیح و اصولی نگهداری شده و در صورت آسیب دیدگی نما، باید قسمت های آسیب دیده کاملا مرمت و تعمیر شوند.

امروزه از ورق های کامپوزیت به عنوان نمای خارجی ساختمان های مسکونی ، اداری و تجاری, بازسازی نمای ساختمان های قدیمی, دکوراسیون داخلی, نمای خارجی و دکوراسیون فروشگاه ها و پوشش ستون ها استفاده می شود. این ورق ها دارای مزایای زیادی از جمله سبکی وزن، شکل پذیری آسان، ماندگاری بسیار بالا، تنوع رنگ و طرح فراوان، نصب سریع، مقاومت و دوام در برابر شرایط جوی، نگهداری و نظافت آسان، پایداری در برابر حریق، قابلیت بازیافت، تعویض پانل معیوب و … می باشند.

از آن جایی که ورق های کامپوزیت دارای رنگ های متنوع هستند و به صورت مات و نانو، طرح چوب، آینه، طرح گرانیت و هفت رنگ می باشند, امروزه استفاده از نمای کامپوزیت برای ساختمان ها بسیار رواج یافته است.

جدیدترین تصاویر طراحی نمای کامپوزیت

در این قسمت, نمونه هایی از نمای خارجی ساختمان ها که با نمای کامپوزیت ساخته شده اند, به تصویر کشیده شده است.

طراحی نمای ساختمان

طراحی نمای ساختمان

نمای کامپوزیت با طرح چوب

تصاویر زیر نمونه هایی از طراحی نمای ساختمان ها با طرح چوب کامپوزیت می باشند. همان گونه که مشاهده می کنید این نماها بسیار زیبا و شیک و جذاب می باشند.

کامپوزیت _طرح چوب

ورق آلومینیوم کامپوزیت طرح چوب

طراحی نمای خارجی با کامپوزیت طرح سنگ

یکی دیگر از انواع مدل های کامپوزیت مورد استفاده در نماهای خارجی, کامپوزیت با طرح سنگ می باشد که در رنگ های مختلفی یافت می شوند. تصاویر زیر نمونه هایی از این نماهای خارجی می باشند.

ورق آلومینیوم کامپوزیت طرح سنگ

ورق آلومینیوم کامپوزیت طرح سنگ

ایده های نمای کامپوزیت رنگی

کامپوزیت های رنگی علاوه بر مدرن بودن, جذابیت بیشتری به نمای ساختمان ها می بخشند و آن ها را متفاوت تر از سایر نماهای خارجی می کنند. تصاویر زیر نمونه ی از ساختمان هایی که با نمای کامپوزیت رنگی ساخته شده اند را نشان می دهد.

ورق آلومینیوم کامپوزیت پرمیوم باند

با توجه به مدل های مختلف نمای کامپوزیت و مزایای آن ها, امروزه از این مدل ها در نماهای خارجی بسیاری از ساختمان ها و آپارتمان ها استفاده می شود.